Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Termostato keitimas

< Atgal

Termostato keitimas

Termostato paskirtis yra reguliuoti variklio temperatūrą. Tik pradėjus važiuoti, termostatas blokuoja aušinimo skysčio cirkuliaciją per radiatorių. Tokiu būdu variklis greičiau pasiekia darbinę, t.y. tinkamą temperatūrą. Vandens pompa, kol termostatas uždarytas, aušinimo skystį varinėja tik tarp variklio ir automobilio salono pečiuko. Pašilus ir pasiekus tam tikrą temperatūrą, termostatas atidaro didįjį aušinimo ratą ir aušinimo skystis pradeda aušintis, taip neleisdamas automobilio varikliui toliau kaisti ir išlaikyti darbinę temperatūrą.

Svarbu žinoti, kad aušinimo sistema yra tokia pati svarbi kaip ir tepimo sistema. Jeigu aušinimo sistema nesandari, tuomet gali perkaisti variklis ir bus pažeistos dalys.

Kada derėtų sunerimti:

  • Jeigu pakito automobilio darbinė temperatūra;
  • Jeigu pastebėjote važiuojant prastesnę trauką ir dinamiką;
  • Jeigu padidėjo kuro sąnaudos;
  • Jeigu pakankamai ilgai šyla automobilio salonas arba, tik pradėję važiuoti, po kelių kilometrų pastebite, kad pakilo aušinimo skysčio temperatūros rodyklė.

Beje, griežtai nerekomenduojama (nebent avariniu atveju) pilti į automobilio variklio aušinimo sistemą vandenį, net jei tai distiliuotas vanduo, be jokių priedų. Aušinimo skystis, kuris yra skirtas specialiai automobilio varikliui, neužšąla esant minusinei temperatūrai ir turi antikorozinių bei tepimo savybių, kurios reikalingos vandens pompai. Tokių savybių neturi net distiliuotas vanduo, todėl galite pakenkti tinkamam automobilio eksploatavimui.

Būkite atidūs! Automobilio varikliui pasiekus tinkamą darbinę temperatūrą, aušinimo skystis tai pat yra aukštos temperatūros, todėl prieš atsukdami bet kokius kamščius saugokitės, kad nenusidegintumėte.

Be to, nepamirškite, kad aušinimo skystį būtina utilizuoti ir priduodi į atliekų supirkimo supirktuves. Saugokime gamtą!

Taigi dėl sugedusio termostato perkaitintas variklis gali sukelti neigiamų pasekmių (perkaista variklio galvutė, stūmokliai, padidėjus aušinimo sistemos slėgiui trūksta guminės žarnos, jungiamieji vamzdžiai, radiatoriai ir kt.), todėl automobilių serviso „Gerautus“ specialistai išsiaiškins Jūsų automobilio problemas bei detaliai papasakos, kokių sprendimų reikėtų imtis. Termostato keitimas bus atliktas automobilių serviso „Gerautus“ mechanikų, kurie pakeis Jūsų automobilio sugedusį termostatą į naują bei kokybišką ir užtikrins sklandų automobilio darbą.

    Registracija į servisą