Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Starterio remontas

< Atgal

Starterio remontas

Starteris – tai automobilio prietaisas, kuriuo užvedamas variklis, veikiant alkūninį veleną. Starteris susideda iš daug elementų: įtraukiančiosios relės, bendikso ir kt. Starterio įjungimo varikliui paleisti ribinis kiekis yra 3 kartai po 5–10 sekundžių su 1 minutės pertraukomis tarp bandymų.
Starteris dažnai susidėvi dėl besisukančių dalių. Pavyzdžiui, dėl žemesnės oro temperatūros daugumos automobilių variklius sunku paleisti, todėl padidėja starterių darbo krūvis. Vairuotojai dažnai nežino, kad automobilio starteris yra trumpalaikio veikimo elektros mašina, o variklio paleidimo procesas negali būti ilgesnis nei 20 sekundžių. Vairuotojai neįvertina starterio veiklos specifiškumo – bando po kelias dešimtis kartų paleisti užsispyrusį variklį ir neįtaria, kad dėl tokių veiksmų sutrumpėja starterio tarnavimo laikas arba tai yra sudėtingų gedimų priežastis.
Dar kiti populiarūs starterio gedimai:
• bendiksas (aplenkianti starterio mova);
• įtraukiančioji starterio relė;
• starterio šepetėlio susidėvėjimas;
• starterio įvorių arba guolių susidėvėjimas;
• starterio apvijų išdegimas.
Starterio remontas – tai rimtas darbas, reikalaujantis dėmesingumo ir kruopštumo. Pirmiausia atliekama starterio diagnostika, pakeičiamos nustatytos neveikiančios dalys. Taip pat atliekamas kompleksinis starterio išvalymas nuo užteršimo ir dar kartą atliekama kontrolinė diagnostika, kurios metu patikrinami visi veikimo parametrai. Starterio diagnostika atliekama ant bandomojo stendo, leidžiančio atlikti techninę starterių ir generatorių veikimo analizę pagal gamintojo pateiktus bazinius parametrus, leidžiančius surasti neveikiančias ir labai susidėvėjusias dalis, kurios neigiamai veikia tolesnį eksploatavimą. Vėliau remontuojamas starteris yra visiškai išardomas. Visos dalys kruopščiai išvalomos. Guoliai ir tarpikliai pakeičiami naujais. Planingai remontuojant užsienio automobilių starterius yra pakeičiami šepetėliai, kad nesusigadintų inkaro kolektorius, nes tai nutinka, kai šepetėliai per daug susidėvi. Dalys apdirbamos smėlio srautu arba metalizavimu. Paviršiaus dažymas. Atliekamas pilnas patikrinimas pagal gamintojo reikalavimus ir, esant būtinumui, pakeičiamos netinkamos dalys.
Taigi geriausiai starterio remontą pavesti specialistui, turinčiam pakankamai įgūdžių. Kreipkitės į automobilių servisą „Gerautus“, kuris užsiima kvalifikuotu starterio remontu ir suteikia paslaugos garantiją. Čia yra visa reikiama įranga ir aukštos kvalifikacijos personalas, turintis ilgalaikę darbo patirtį.
Tik gerai veikiantis automobilio starteris nekels rūpesčių paleidžiant automobilio variklį net šaltą žiemą.

    Registracija į servisą