Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Stabdžių skysčio keitimas

< Atgal

Stabdžių skysčio keitimas

Stabdžių skysčio keitimas yra toks pats planinis automobilio remontas kaip ir variklio alyvos ir tepalų keitimas, stabdžių kaladėlių keitimas ar žvakių keitimas. Priklausomai nuo automobilio markės, modelio ir variklio bei tam tikrų konstrukcinių niuansų bei gamintojo yra nurodomas skirtingas laiko intervalas, t.y. kas kiek laiko turi būti atliktas stabdžių skysčio keitimas. Dažniausiai rekomenduojama stabdžių skystį keisti kas dvejus metus nepriklausomai nuo to, kiek kilometrų nuvažiavote, ar automobilis ilgą laiką buvo neeksplotuojamas.
Stabdžių skystis yra sukurtas, kad sugertų į drėgmę iš aplinkos ir automobilio stabdžių sistemos. Jis negali nei užvirti, nei užšalti esant be kokioms važiavimo ar aplinkos temperatūros sąlygoms ir turi apsaugoti vidinę sistemą nuo korozijos. Jeigu stabdžių skystis sugeria daugiau nei 3% aplinkos drėgmės, tuomet rūdija automobilio stabdžių sistemos dalys iš vidaus, gadinamos guminės detalės, pasidengia apnašomis stumokliukai, kurie vėliau pradeda sunkiau judėti ir gali net strigti. Be to, svarbu žinoti, kad stabdžių skysčio užvirimo temperatūra sumažėja, o užšalimo taip pat pasidaro artima nuliui. Tačiau atsitinka taip, kad stabdžių sistema užšąla. Ir tada reikia transportuoti automobilį į servisą, jį atšildyti, keisti stabdžių rezervuarą su pagrindiniu stabdžių cilindru – tai didesnės laiko ir išlaidų sąnaudos.
Kai kurie automobiliai turi tą pačią lemputę – tiek rankinio stabdžio indikacijai, tiek pasiekus minimalią stabdžių skysčio ribą, todėl, pamatę tokią lemputę, atkreipkite dėmesį, ar nesate palikę rankinio stabdžio svirties pakeltos. Bet jei rankinis stabdis nepakeltas, o lemputė dar vis šviečia, tuojau pat atsargiai sustokite ir pasitikrinkite stabdžių skysčio kiekį rezervuare. Gali būti, kad stabdžių sistema tapo nesandari dėl trūkusio stabdžių vamzduko ar žarnelės, tokiu atveju automobiliu važiuoti nepatartina, rekomenduojama išsikviesti transportą, kuris saugiai nugabens Jūsų automobilį į servisą. Satbdžių skysčio keitimo paslaugą gali suteikti automobilių servisas „Gerautus“. Kreipkitės telefonu
Automobilių servise „Gerautus“ atliekamas stabdžių skysčio keitimas – kiekvieną kartą parenkamas stabdžių skystis pagal automobilių gamintojo rekomendacijas. Atsakingi automobilių mechanikai tinkamai parenka stabdžių skystį – DOT4, DOT4+, DOT4LWF, DOT3, DOT 5, DOT5.1. Nerekomenduojama savarankiškai eksperimentuoti, nes galite pakenkti stabdžių sistemai ir saugiam vairavimui. Taip pat stabdžių skystis keičiamas naudojant naują 1 litro talpos paketus, nes atidarius stabdžių skystis prisigertų drėgmės ir jau būtų netinkamas naudoti.
Taigi stabdžių skystis, kaip ir stabdžiai, tiesiogiai ir bene labiausiai susijusi su saugiu vairavimu, todėl nepamirškite pasikeisti stabdžių skysčio ir džiaugtis maksimaliai efektyviu stabdymu. Automobilių servisas „Gerautus“ kokybiškai suremontuos Jūsų automobilio stabdžius, patikrins stabdžių sistemos magistralės veiklą ir darbą, pagrindinio stabdžių cilindro sandarumą, stabdžių žarnelių būklę, pakeis stabdžių kaladėles ir suteps stabdžių suportus, reikalui esant, pakeis ar nutekins senus aprūdijusius stabdžių diskus kartu pakeisdami ir stabdžių kaladėles, patikrins rankinio stabdžio veikimą, jei bus būtina, atrestauruos stabdžių suportus.

    Registracija į servisą