Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Stabdžių diskų keitimas ir stabdžių diskų tekinimas

< Atgal

Stabdžių diskų keitimas ir stabdžių diskų tekinimas

Stabdžių diskų keitimas bei stabdžių diskų tekinimas yra svarbus ne šiaip sau. Stabdžių diskai, kaip ir stabdžių kaladėlės, yra labai svarbus stabdžių sistemos komponentas. Galima sakyti, kad šis automobilio mazgas privalo būti aukščiausios kokybės dėl žmonių saugumo. Tačiau būtina pastebėti, jog automobiliui važiuojant stabdžių diskai patiria didelę apkrovą. Ir taupyti čia nevalia.
Stabdžių diskų būna labai įvairių:
• paprasti;
• ventiliuojami (skirti didesnėms apkrovoms);
• raižytų ir sugręžiotų skylėmis (dažniausiai sportiniuose automobiliuose).
Atvykę į automobilių servisą „Gerautus“, rekomenduojame profilaktiškai pasitikrinti automobilio stabdymo sistemą. Ir, reikalui esant, atlikti stabdžių diskų keitimą, stabdžių diskų tekinimą ar stabdžių būgnų keitimą. Stabdžių diskai dalyvauja stabdymo trinties procese, todėl karts nuo karto, kaip ir stabdžių kaladėles, juos reikia keisti. Stabdžių diskai paprastai turi ant jų iškaltus minimalaus plonumo matmenis, t.y. stabdžių diskai negali būti plonesni nei nurodyta, jei taip yra – juos reikia keisti. Stabdžių diskų nusidėvėjimas priklauso nuo to, kur automobilis eksploatuojamas: mieste ar užmiestyje. Taip pat priklauso ir nuo stabdžių trinkelių kokybės. Dažniausiai vieno stabdžių diskų komplekto tarnavimo laikas atitinka 2–3 stabdžių trinkelių keitimus. Žinant, kad stabdžių trinkeles reikia keisti kas 20–30 tūkstančių kilometrų, stabdžių diskų keitimas turėtų būti atliekamas kas 60–80 tūkstančių kilometrų.
Stabdžių diskams didelę įtaką daro temperatūros kaita, pavyzdžiui, kai po dažno stabdymo įkaitęs diskas yra aptaškomas šaltu balos vandeniu. Todėl reikia atkreipti dėmesį į tai, iš kokių medžiagų yra pagaminti stabdžių diskai. Pigesni stabdžių diskai pagaminti iš perlitinio ketaus geležies ir yra linkę rūdyti. Dėl šių priežasčių patariama naudoti brangesnius stabdžių diskus, kurie yra pagaminti iš aukštos kokybės plieno. Žinoma, galima pasirinkti keraminius stabdžių diskus – jie atlaiko labai aukštą temperatūrą.
Kadangi stabdžių diskai turi būti efektyvūs esant aukštai temperatūrai, taip pat greitai ataušti, technologai sukūrė alternatyvą standartiniams diskams – tai ventiliuojami arba gręžioti stabdžių diskai. Ventiliuojami stabdžių diskai turi specialius kanalus, kurie, esant didelei apkrovai, leidžia stabdžių diskui ataušti iš vidaus. Gręžioti stabdžių diskai turi daug angų, išgręžtų visame jų trinties paviršiuje. Tai leidžia diskui greitai atvėsti ne tik išilgai jo perimetro, bet ir aplink išgręžiotas angas. Raižyti stabdžių diskai turi išilgines įpjovas per visą diskų perimetrą. Bet tai – dar ne viskas. Stabdžių diskai turi būti žinomo gamintojo. Jų kokybė turi būti patvirtinta bandymais. Brangesni stabdžių diskai yra saugesni. Daugelis gamintojų, kurie siūlo pigesnius stabdžių diskus, gamina juos iš pigesnių medžiagų arba taupo atlikdami per mažai diskų kokybės bandymų. Brangesnių diskų gamintojai išleidžia daug pinigų diskų kokybės bandymams, patikrina jų šilumos varžą, atsparumą trūkimui, susidėvėjimo terminą. Nepamirškite, Jūsų artimųjų saugumas yra svarbiausias ir nediskutuotinas.
Be to, svarbu ne tik aukštos kokybės detalės, bet ir kokybiškas jų montavimas. Kviečiame apsilankyti automobilių servise „Gerautus“ ir pasinautoti šia galimybe – atlikti stabdžių diskų keimą, stabdžių diskų tekinimą ar stabdžių būgnų keitimą.

    Registracija į servisą