Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Paskirstymo diržo keitimas

< Atgal

Paskirstymo diržo keitimas

Kiekvienas automobilių gamintojas nurodo paprastai skirtingą paskirstymo diržo keitimo intervalą, tai gali būti nuo 50 tūkstančių iki 100 tūkstančių kilometrų arba kas penkerius metus. Tai priklauso nuo vairavimo sąlygų, važiavimo atstumų (mieste ar užmiesčio keliai). Tačiau automobilių serviso mechanikai Jums rekomenduoja, jeigu nusipirkote naudotą automobilį, pakeiskite paskirstymo diržus, kad neatsirastų netikėtų variklio gedimų.

Be to, kad keičiant pagrindinį ar paskirstymo diržą yra rekomenduojama keisti kartu ir diržą įtempiančius guolius – pagrindinio diržo įtemptuvus, vandens siurblį ir visus kitus komponentus, kurie turi būti pakeisti keičiant paskirstymo diržą. Dar svarbu žinoti, kad paskirstymo diržo keitimas privalomai turi būti atliekamas vadovautis dirželio gamintojo instrukcija, kurioje nurodoma  DSM dirželio sukimosi kryptis. Žinoma, reikia ir teisingai įtempti dujų skirtsymo mechanizmo dirželį. Automobilių servise „Gerautus“ yra naudojamas specialus matuoklis, kuris skirtas dirželio įtempimui nustatyti, tam reikia įvesti automobilio variklio ir DSM dirželio duomenis ir pagal įtempto dirželio skambesį matuoklis parodo, koks yra esamo dirželio įtempimas, t.y. ar dirželis įtemptas tinkamai – ar per daug laisvas, ar labai įtemptas.

Nutrūkęs veikiančiame variklyje skirstymo dirželis gali labai pakenkti varikliui. Nutrūkus diržui, variklio apačios darbas pasidaro nesuderintas su variklio viršumi, todėl mašinai važiuojant, kilnojasi stumokliai, o jie kilnodamiesi gali sulankstyti vožtuvus ir taip sugadinti variklio galvutę.

Taigi šiuo atveju neverta taupyte ir automobilių serviso darbuotojai rekomenduoja reguliariai keisti variklio paskirstymo diržą ir išvengsite netikėtų ir daug problemų bei nepatogumų sukeliančių automobilio gedimų kelyje.

    Registracija į servisą