Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Padangų montavimas

< Atgal

Padangų montavimas

Jeigu Jums svarbus saugumas automobilyje, jeigu norite važiuoti patogiai, būtina įsigyti kokybiškas padangas, kurios ne vien atitinka aukščiausios kokybės standartus, tačiau turi būti ir tinkamai įmontuotos bei subalansuotos. Netinkamai atliktas automobilių ratų montavimas bei balansavimas gali sugadinti net ir geriausios kokybės padangas ir pakenkti saugiam vairavimui.

Jau ne kartą minėta, kad automobilio ratai yra vieni iš svarbiausių saugaus vairavimo elementų. Todėl padangų montavimas ir ratų balansavimas privalo būti patikėtas specialistams, kurie užtikrins, kad paslauga atlikta teisingai ir kokybiškai. Tikrai nerekomenduojama ratų montavimo atlikti patiems, nes tai nėra toks lengvas darbas, kaip gali atrodyti, ir patys montuodami ratus rizikuojate pažeisti ratų diskus arba padangas.

Kas tai yra ratų balansavimas? Balansavimas – tai operacija, kurios metu veikiant papildomiems (koreguojantiems) svoriams šalinami rato nelygumai (disbalansas).

Ratų balansavimas yra masės pasiskirstymo tarp automobilio ratlankio ir padangos išlyginimas. Ratų balansavimas gali būti atliekamas statiniu arba dinaminiu būdu. Ratų eksploatacijos metu padangose esanti masė pasiskirsto netolygiai, todėl važiuojant jie gali drebėti, būti nestabilūs, tokiu atveju reikia reikalinga ratų balansavimo paslauga, kurios metu tam tikrose vietose yra pridedami svoriai, kurie išlygina netolygiai pasiskirsčiusią masę.

Disbalanso priežastis galima skirstyti į konstruktyvias, technologines ir eksploatacines.

Konstruktyvios priežastys atsiranda dėl rato konstrukcijos ypatumų – ventilio anga ratlankyje, ventilis kameroje ir kt.

Technologinės priežastys atsiranda dėl padangų ir ratų gamybos netikslumų, medžiagos nevientisumo ir kt.

Eksploatacinės disbalanso priežastys dažniausiai yra šios:

  • neteisingai įtemptas ratas užtempiant ant stebulės (pažeista tvirtinimo elementų įtempimo tvarka arba vienas šių elementų įtemptas pernelyg stipriai);
  • atsilaisvinęs rato tvirtinimas prie stebulės;
  • netolygus padangų susidėvėjimas;
  • geometrinių rato išmatavimų pakitimai, atsiradę  dėl ratlankio defektų arba išsipūtusios padangos;
  • netolygus padangos montavimas;
  • padangos remontas, kameros vulkanizavimas;
  • skysčių-hermetikų naudojimas padangoje (jie gali netolygiai pasiskirstyti paviršiuje, ypatingai esant žemoms  temperatūroms);
  • netolygus purvo nusėdimas ant vidinio ratlankio paviršiaus.

Disbalanso poveikis ypač pastebimas automobiliui važiuojant didesniu nei 80 km/val. greičiu. Atsiranda svyravimai, persiduodantys vairuojamajam ratui ir automobilio kėbului. Disbalansas pablogina automobilio valdymą ir stabilumą, ypač darant posūkius.

Taigi būtina teisingai prižiūrėti padangas jų eksploatacijos metu. Kreipkitės į „Gerautus“ specialistus, kurie patars ir suteiks kokybišką ratų montavimo ir ratų balansavimo paslaugas, ir užtikrins Jūsų saugumą kelyje. Padangų montavimas ir balansavimas ilgai netrunka, nes automobilių servise naudojami naujausios šiuolaikinės technologijos bei nuolat tobulinama darbuotojų kvalifikacija.

    Registracija į servisą