Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Generatorių remontas

< Atgal

Generatorių remontas

Generatorius – tai įrenginys automobilyje, kuris aprūpina elektra trasnporto priemonę ir kurio akumuliatoriaus baterija įkraunama veikiant varikliui. Važiuojant automobiliui, generatorius atlieka 10000-15000 apsisukimų per minutę. Tokia apkrova dažnai yra generatoriaus gedimo priežastis, t.y. generatorius nebegamina elektros energijos. Taip nutinka dėl kelių priežasčių – nutrūksta grandinė, atšimpa šepetėliai, sugenda srovės reguliatorius, silpnai įtemptas diržas ir kt. Todėl generatorių remontas yra periodiškai reikalinga paslauga.
Dar svarbu žinoti, kad generatoriaus remontą būtina atlikti ir tada, kai generatorius gamina energiją, tačiau jos nepakanka sklandžiam akumuliatoriaus darbui. Net varikliui veikiant tuščia eiga, veikiantis generatorius privalo didinti savo galingumą, kurio pakaktų svarbiausių vartotojų elektros maitinimui. Pagal pasaulinę praktiką, kai variklis veikia tuščia eiga, generatoriai išvysto 40-50% minimalaus galingumo. Tačiau jei automobilio generatorius neatitinka minėtų reikalavimų, tuomet yra būtinas generatoriaus remontas.
Generatorių remontas – tai darbas, atliekamas pagal diagnostikos rezultatus, pakeičiamos nustatytos neveikiančios dalys, atliekamas kompleksinis generatoriaus išvalymas nuo užteršimo ir kontrolinė diagnostika, kurios metu patikrinami visi veikimo parametrai.
Kaip vyksta generatorių remontas? Generatorius yra visiškai išardomas patikrinimui. Visos dalys kruopščiai išvalomos. Guoliai ir tarpikliai keičiami naujais. Dalys apdirbamos smėlio srautu arba metalizavimu. Dalinai uždažomi paviršiai. Atliekamas pilnas patikrinimas, t.y. ar generatorius atitinka gamintojo reikalavimus. Esant būtinumui pakeičiamos netinkamos detalės.
Generatoriaus veikimas apskaičiuotas maždaug 300 tūkstančių kilometrų automobilio ridai. Tai galima sulyginti su variklio veikimu. Tačiau 80% neteisingo generatoriaus naudojimo atvejų sutrumpina jo veikimą kelis kartus, o kartais ir iš karto jį sugadina. Norint išvengti generatoriaus remonto arba keitimo, reikia laikytis kelių pagrindinių taisyklių:
• Saugoti generatorių nuo vandens;
• Prižiūrėti diržo įtempimą;
• Nesumaišyti generatoriaus polių (pliuso ir minuso);
• Nesinaudoti nekokybiškomis paslaugomis, t.y. patikėti savo automobilį profesionaliems automechanikams.
Atvykite į autoservisą „Gerautus“ generatoriaus remontui arba jo keitimui. Pirminės diagnostikos metu rasime generatoriaus gedimo priežastį ir tik tada, su Jumis suderinę remonto kainas, pradėsime generatoriaus remonto darbus.

    Registracija į servisą