Mums patinka remontuoti automobilius, nes darome tai, ką išmanone geriausiai. Nuo 2001 metų!

Akumuliatoriaus keitimas

< Atgal

Akumuliatoriaus keitimas

Dėl augančio elektroninės įrangos kiekio ir tokių naujų technologijų, kaip „start/stop“ sistemos ar energijos rekuperacijos funkcijos, šiuolaikiniuose automobiliuose reikalingi galingi bei patikimi akumuliatoriai. Akumuliatoriai vidutiniškai tarnauja apie 4-5 metus. Tačiau dėl dažnos eksploatacijos, dėl netinkamos akumuliatoriaus priežiūros automobilio energijos šaltiniai gali būti greitai išeikvojami.

Transporto priemonių akumuliatoriaus keitimas ir jų priežiūra – keletas svarbesnių faktų, kuriuos verta žinoti:

  • Ne visada pats akumuliatorius yra problemos priežastis. Kiti automobilio komponentai taip pat gali turėti įtakos gedimui. Kitaip tariant, pakeitus akumuliatorių, problema savaime neišsprendžiama, jei Jūsų transporto priemonė neužsiveda. Todėl patariama atsižvelgti į kitas galimas priežastis, kad išvengtumėte dar vienos kelionės į automobilių servisą.
  • Vienas pagrindinių akumuliatorių trikčių priežasčių yra vadinamasis visiškas iškrovimas. Tokiu atveju, praradus energiją, negalima įkrauti iš naujo. Reikalingas akumuliatoriaus keitimas. Todėl nerekomenduojama akumuliatoriaus iškrauti daugiau nei iki 10,5 V, o pasiekus šią įtampą, būtina nedelsiant įkrauti.
  • Akumuliatoriaus perkrovimas (per aukšta krovimo įtampa) labiau pažeidžia akumuliatoriaus plokšteles nei didelis iškrovimas.
    Karštais vasaros mėnesiais akumuliatoriai dėvisi daug labiau nei šaltais žiemos mėnesiais. Vis dėlto dėl tirštesnės šaltos variklio alyvos akumuliatorius apkraunamas daugiau ir dėl to gali atsirasti defektų.
  • Prieš pastatant automobilį žiemai, reikia iš jo išimti akumuliatorių ir laikyti jį vėsioje vietoje.
  • Akumuliatorius greičiau išsikraus ir reikės jį keisti, jei automobilyje prasidės trumpasis jungimas elektros sistemoje; jei išjungus variklį, ilgesniam laikui bus palikti įjungti žibintai; jei per ilgai neįjungus variklio bus naudojamas pagalbinis šildymas; jei bus sugedęs kintamosios srovės generatorius ar jo reguliatorius; jei valdymo įrenginiai neišjungiami, kai variklis yra išjungtas; jei netinkamai įmontuotas akumuliatorius; jei transporto priemonė naudojama trumpiems atstumams pasiekti, ypač šaltuoju laikotarpiu.

Taigi kad nemalonus netikėtumas nesutrikdytų Jūsų kasdienės veiklos, patartina reguliariai vykdyti akumuliatoriaus priežiūrą, t.y. bent du kartus per metus patikrinti akumuliatorių (jei akumuliatorius senas – tikrinti kartą per mėnesį žiemą ir kitu šaltuoju laikotarpiu).

Kviečiame tai padaryti autoservise „Gerautus“. Mūsų automobilių ekspertai maloniai Jums patars, kaip prižiūrėti automobilių akumuliatorius, arba kompetentingai atliks akumuliatoriaus keitimo paslaugą. Juk geriau skirti kelias minutes nei, sugedus transporto priemonei, griauti svarbius darbo ar laisvalaikio planus.

    Registracija į servisą